Niewłaściwa dieta, stosowanie antybiotyków, nieodpowiednia czystość lub noszenie sztucznej, “nieoddychającej” bielizny to jedynie wybrane elementy, jakie oddziałują na rozwój choroby intymnych. Owe potrzebują jak najszybszej pomocy ginekologicznej. Czasem natomiast czas konsultacji jest odległy natomiast ból oraz pieczenie pochwy nie pozwoli prawidłowo działać. Należałoby wówczas wykorzystać domowe metody na infekcje intymne.

Jakie są przyczyny infekcji intymnych?

Infekcje miejsc intymnych mogą spowodować drobnoustroje, bakterie, grzyby oraz pierwotniaki. Ich klonowaniu służy duża temperatura i wilgoć, więc szczególnie dokuczają w cieplejszej porze roku i u osób, jakie noszą obcisłą, nieprzewiewną bieliznę i wielokrotnie korzystają z basenów, jacuzzi lub sauny. Na choroby intymne szczególnie narażone są również osoby z osłabioną wytrzymałością (np. w czasu ciągłego stresu, po infekcji lub w efekcie wykorzystywania środków immunosupresyjnych), kobiety w ciąży i chorzy cierpiący na cukrzycę.

Jak zapobiec infekcjom intymnym?

Pomimo iż geneza danych infekcji intymnych jest inna, profilaktyka w obu wypadkach wygląda niezwykle podobnie. By zminimalizować zagrożenie wystąpienia którejkolwiek spośród dolegliwości, przede wszystkim należałoby zadbać o zdrowie całego systemu – uregulować rytm snu, pamiętać o właściwym nawodnianiu, unikać stresu oraz dobrze się żywić. Do bardziej indywidualnych zaleceń należy tymczasem unikanie wykorzystywania dezodorantów oraz artykułów aromatyzowanych w otoczeniu miejsc intymnych i wystrzeganie się płukania wnętrza pochwy oraz czyszczenia bielizny w silnych detergentach.

Zbytnia pielęgnacja okolic intymnych

Okolice intymne należy utrzymywać w czystości, jednak czemu tak przesadnej? Kobiety myją się choćby trzy razy na dzień. Wykorzystują środków czyszczących, do podmywania się korzystają ze środków, jakie mają elementy przeciwbakteryjne. To wywołuje wyjałowienie śluzówki pochwy oraz zakłócenia mikroflory. Konsekwencją są później oczywiście wracające choroby pochwy. Dbając o czystość, nie powinniśmy pozbywać się naturalnego, ochronnego filmu, jaki tworzy własna skóra.

Maści, dopochwowe globulki oraz pozostałe środki, więc jak sobie pomóc?

Niewątpliwie, w wypadku wystąpienia takich symptomów, najlepiej będzie skonsultować się z ginekologiem. Jeśli z rozmaitych powodów nie można umówić się na konsultację lub określony czas jest dość odległy, należałoby sięgnąć po środki dostępne bez recepty. Nie należy obawiać się prosić aptekarza o polecenie dobrego artykułu, jaki może pomóc – takie choroby to kłopot wielokrotnie widziany. Maści, żele, ziołowe nasiadówki lub dopochwowe globulki nie jedynie przyczynią się ustania symptomów,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj