Ciąża jest ważnym okresem w życiu każdej kobiety. W jej ciele kształtuje się nowe istnienie, jakie na całe 9 miesięcy zupełnie zmienia jej ciało. To moment, gdy należałoby o siebie zadbać zwłaszcza dokładnie. Nie idzie tylko o odpowiednią oraz zoptymalizowaną dietę, codzienną aktywność fizyczną (dozwoloną od 2 trymestru oraz dopasowaną dla pań w ciąży), jednak również o pielęgnację skóry oraz rozwój duchowy. Nie mniej istotne jest zadbanie o siebie w czasie połogu (trwającego ok. 2 miesiące od czasu porodu), gdy system stara się powrócić do stanu sprzed ciąży.

Higiena intymna po porodzie

Niezwykle istotnym elementem opieki nad sobą jest dbanie o higienę intymną, dzięki czemu można przyspieszyć leczenie się rany po porodzie i zapobiec komplikacji w połogu. W tymże czasie niezwykle istotne jest wykorzystywanie właściwych środków czyszczących. Dobierając płyn do higieny intymnej po porodzie, należałoby sięgnąć po kosmetyk z linii dedykowanych dla pań w połogu, jaki będzie miał ekologiczne elementy przeciwzapalne oraz zwiększające odnowę tkanek, jak na przykład aloes, szałwia, lub żyworódka.

Ćwiczenia po porodzie

Jeżeli ciąża oraz poród przebiegły bez trudności, natomiast Ty dobrze się czujesz, dosyć błyskawicznie po narodzinach dziecka możesz powrócić do aktywności. Jakiego typu będzie to aktywność? To zależy od tego, nad czym zamierzasz pracować – przede wszystkim nad wyrzeźbieniem brzucha, ud, natomiast może całego ciała? Teraz bez kłopotu odnajdziesz za darmo całe multum treningów na ustalone części ciała, jakie możesz robić w swym zaciszu. Pamiętaj natomiast o tymże, iż nie należałoby się przemęczać! Jeżeli rzucisz się w wir wyczerpujących ćwiczeń, błyskawicznie się przetrenujesz oraz stracisz przy tymże motywację do dalszego funkcjonowania.

Szczupła sylwetka po ciąży to pragnienie każdej młodej Matki. Absolutnie każda osiągnie ją od razu, jednak należałoby się starać. Przede wszystkim natomiast – należy skoncentrować się na doskonałym nastawieniu, zaakceptowaniu zmian (jakie są tymczasowe!), dobrym podejściu. Należy pamiętać, iż Malec przeżywa emocje oraz napięcie, niemalże wysysa je z mlekiem, natomiast to może mieć negatywny wpływ również na Jego stan – może być poddenerwowany, płaczliwy, może mieć kłopoty z uśnięciem.

Suplementy diety a karmienie piersią

Mamy karmiące potrzebują zwiększonego zamówienia na elementy wzmacniające. Zamówienie na witaminy, takie jak: A, D, C, B1 oraz B2 podnosi się. Witaminy te ciężko jest uzyskać, szczególnie z jedzenia, w porze zimowej lub wiosennej. Więc także są suplementy diety. Są to środki dostępne w każdej aptece bez recepty. Natomiast przed spożyciem któregokolwiek należałoby zasięgnąć opinii specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj