Doskonałe łóżeczko dla niemowlaka to niezwykle istotny element urządzenia kącika dla niemowlaka. Współcześni, przyszli oraz świeżo upieczeni rodzice pragną powitać własne dzieciątko w iście wspaniałych warunkach. Proporcjonalnie do własnych możliwości kupują dla własnej pociechy, najlepsze, najdoskonalszej klasy dodatki, zaopatrzenie oraz meble dziecięce. Jednym spośród najważniejszych elementów jest niewątpliwie dobre łóżeczko dla dziecka. Jednak jak odpowiednio dobrać? Jeśli na rynku dobór łóżeczek dla dziecka jest tak duży oraz tak podzielony?

Co wziąć pod uwagę przy doborze łóżeczka dziecięcego?

Nabywając łóżeczko dziecięce dobierz to, w jakim można modyfikować stopień. Maluchy mogą spać oraz leżeć na którymś spośród większych poziomów – przy takim ustawieniu i dzieciom jest wygodnie, oraz rodzicom łatwiej się nimi zajmować. Niemowlęta oraz starsze dzieci, jakie wymagają więcej powierzchni oraz są bardziej ruchliwe, lepiej będą się poczuć, będąc w łóżeczku na mniejszym poziomie.

Wyściółka łóżeczka dla dzieci nie powinna być ani za twarda ani zbyt miękka, natomiast należy zwrócić uwagę, by była ona zrobiona z przyjaznego w dotyku produktu. Należałoby dobrać rodzaje z dzianiną oddychającą i systemem umożliwiającym dobrą wymianę powietrza wewnątrz łóżeczka. Doskonale, jeśli łóżeczko dla dziecka ma opcję swobodnej regulacji wielkości wsparcia dla głowy. Odpowiednio wyprofilowana przestrzeń do spania, z pewnością wspomoże przyjemny sen małego.

Bezpieczeństwo podstawą w planowaniu łóżeczka dla niemowlaka

Nabywając łóżeczko niemowlęce, kierujcie się nie tyle wyglądem, ile wygodą oraz bezpieczeństwem. Wygląd jest istotny, jednak zostawmy to na koniec. Pamiętajmy, iż ok. 40% wypadków dzieci ma miejsce w domu. Chociaż dotyczy to właściwie dzieci po drugim roku życia, to również w łóżeczku niemowlęcia może się dużo zdarzyć. Chociaż na rynku dostępne są przeróżne typy łóżeczek, najdoskonalszym wyjściem wydaje się takie klasyczne z drewnianymi szczebelkami. Łóżeczko turystyczne może się nie sprawdzić na co dzień, ponieważ ciężko się z niego wyciąga niemowlaka, natomiast starszak będzie się denerwował, iż nic nie widzi poprzez materiał.

Jaki dobrać wymiar łóżeczka?

Innym istotnym pytaniem jest to dotyczące rozmiaru łóżeczka dla dziecka. W propozycji większości wytwórców mamy dwa tradycyjne wymiary. Pierwszy to 120 x 60, z zasady starcza ono do drugich, najwyżej trzecich urodzin dziecka. W większości rodzajów ma ono parę wysuwanych szczebelków, natomiast w poszczególnych wypadkach ściągany bok, co upraszcza starszemu dziecku wyjście z łóżeczka. Mniejszy wymiar łóżeczka doradza się klientom zwykle w wypadku, kiedy łóżeczko ma stać w sypialni rodziców czy kiedy pokoik dziecka jest mały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj