Mleko mamy jest najdoskonalszym posiłkiem dla każdego dziecka, co zostało potwierdzone poprzez szereg niezależnych badań. Z karmienia mlekiem naturalnym pochodzi dużo zalet zarówno dla matki, jak również dla malca. Nie zawsze pierś mamy znajduje się w tymże samy miejscu co mały. Jednak na szczęście jest sposób, by mimo to karmić dziecko mlekiem mamy. Laktator może wykazać się też pomocny przy nadmiarze pokarmu, kiedy możemy zdjąć jego natłok oraz zminimalizować napięcie w piersiach.

Kiedy przydaje się laktator?

Większość mam zgodnie uważa, iż upraszcza on dużo elementów pochodzących z naturalnego karmienia piersią. Po pierwsze, na starcie przygody z karmieniem, więc przy „rozkręceniu” laktacji i podczas nawału posiłku, jaki pojawia się parę dni po narodzeniu dziecka. Laktator wspomaga przyzwyczaić piersi do ssania, przydaje się również w czasie, kiedy posiłku w piersiach mamy jest za dużo oraz kiedy musi je opróżnić, aby nie mieć np. zapalenia piersi.

Jaki laktator kupować? Ręczny lub elektryczny?

Przyjście na świat dziecka to ważny czas w życiu każdej rodziny. Rodzice robią wszystko, by jak najlepiej powitać własnego malca na świecie. W tymże celu przygotowują wyprawkę, jaka składa się z rzeczywiście dużej ilości rzeczy. Nic nadzwyczajnego, osoby, jakie są rodzicami po raz pierwszy, nie do końca wiedzą, jakie artykuły im się przydadzą, natomiast bez jakich można się obyć. Wyprawka to nie jedynie przedmioty, jakie mają wesprzeć w opiece nad brzdącem poprzez pierwsze dni oraz miesiące, ale również gadżety dające ulgę oraz ukojenie matce.

Laktator elektryczny – kiedy należałoby z niego skorzystać?

Laktator elektryczny jest niezwykle dobrym wyjściem przy odciąganiu większych ilości posiłku i przy odciąganiu pełnym. Znajduje wykorzystanie, kiedy planujemy aktywizować laktację czy kiedy dziecko nie chce ssać piersi. Są to aranżowania niewątpliwie bardziej rozwinięte technicznie, gdyż mają dwufazowy system ssania, regulację podciśnienia i częstości zassań. Dzięki temu matka może zmieniać ustawienia narzędzia tak, aby odciąganie było nie jedynie pewne, jednak też wygodne. Dopuszczalne jest również dopasowanie mocy podciśnienia w zależności od potrzeb.

Czy laktator pobudza laktację?

Tak. Więc laktatorów wykorzystują mamy, jakie pragną karmić piersią, natomiast jakich dzieci nie przebywają z nimi, owe mamy, jakich laktacja rozkręca się wolno. Więc także należy uważać, podczas odciągania pokarmu w trakcie nawału pokarmu – należy ściągać pokarm tylko do odczucia ulgi, kiedy pierś nie będzie już twarda (jednak nie do jej pełnego opróżnienia). Laktator pobudza laktacje, wspomaga ją rozkręcić i podtrzymać, kiedy z rozmaitych przyczyn dostawianie dziecka do piersi nie jest możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj