Coraz więcej osób sięga po kosmetyki, które opierają się na naturalnych składach. Często są tańsze i bezpieczniejsze niż ich bardziej chemiczne odpowiedniki. Jednym z produktów, który cieszy się dużą popularność, są maski algowe. Wykazują szereg pozytywnych działań dla skóry, a oprócz tego imponują swoim bogactwem witamin i składników mineralnych.

Na czym bazują maski algowe?

Maski z alg bazują przede wszystkim na dobroczynnym działaniu alg, czyli roślin wodnych należących do wodorostów. Od wielu lat są znane ze swego pielęgnacyjnego i zdrowotnego działania. Glony morskie są cenione przede wszystkim za obecność wielu witamin, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w branży kosmetycznej.

Obecnie można spotkać się z gotowymi maskami algowymi, dostępnymi w niemal każdej drogerii, ale także z proszkami, które służą do samodzielnego przygotowywania maseczki. Dostępne proszki zwykle są całkowicie naturalne. Do utworzenia z nich maseczki potrzebna jest jedynie woda.

Maski z alg – właściwości

Algi posiadają wiele zastosowań. Są bardzo cenionym składnikiem kosmetycznym. Maski algowe mogą być produktem codziennej pielęgnacji, jak również mogą być stosowane w sytuacjach, gdy skóra wymaga intensywnych, specjalistycznych zabiegów. Są delikatne, dzięki czemu nie podrażniają skóry i mogą być stosowane nawet w przypadku skóry wrażliwej. Jedynym wyjątkiem uniemożliwiającym ich stosowanie są alergie na poszczególne składniki maski.

Do najważniejszych właściwości maseczek algowych należy ich skuteczność oczyszczania skóry ze wszelkich toksyn. Warto je stosować, gdyż skóra nabiera promiennego wyglądu i jest wyraźnie zdrowsza. Algi morskie wspomagają również naturalne usuwanie martwego naskórka, co przyczynia się do wygładzenia cery, a także wyeliminowania wszelkich zanieczyszczeń. Regularne stosowanie maseczek algowych wspomaga ujędrnianie cery, przez co skóra staje się bardziej odporna na pojawianie się mikrozmarszczek.

Witaminy zawarte w maskach z alg

Algi morskie to bogactwo witamin i minerałów, dzięki czemu ich użycie w maseczkach, wpływa dobroczynnie na ich działanie. Witaminy występujące w algach w najwyższych stężeniach to m.in. witamina B, C, E oraz beta-karoten. Występujące w maskach algowych dobroczynne składniki są jednak dużo bardziej rozległe. Zawierają również wiele minerałów, m.in. żelazo, potas, fosfor i wapń.

Oprócz witamin zawartych w samych algach, maski z alg często są wzbogacane dodatkowymi witaminami i minerałami. Zwykle są to substancje aktywne, które wzmacniają dobroczynne działanie alg zawartych w maseczkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj