Mycie włosów może być rzeczywistym koszmarem zarówno dla dziecka jak również dla rodzica. Szczypiący w oczy szampon oraz lejąca się po twarzy woda nie jest miła dla małego. Dziecko zazwyczaj odpowiada płaczem natomiast rodzic wściekłością, ponieważ natomiast należy umyć włosy. O ile mycie włosów to zabieg kilkusekundowy (w wypadku sprawnego rodzica oraz marudzącego dziecka) oraz chociaż możliwy do zniesienia, to już ich obcięcie staje się z nie lada wyzwaniem. Dziecko nie bardzo wie, jaki zamysł ma ścięcie włosów, co w dodatku wiąże się z utartą czegoś swego, indywidualnego oraz może natomiast boleć.

Kiedy wziąć dziecko do fryzjera po raz pierwszy?

Obcinanie włosów dziecku to nie lada wyzwanie! Jeżeli Twój mały ma gęste włosy, dość wcześnie staniesz przed problemem, kiedy po raz pierwszy wziąć go do fryzjera. Póki włoski małego są też delikatne oraz cienkie, swobodnie możesz podcinać końcówki osobiście. Kłopot rozpoczyna się, kiedy włoski są gęstsze oraz rozpoczynają nachodzić na oczy. Wprawdzie nie określono granicy, gdy można wziąć dziecko po raz pierwszy do fryzjera, natomiast odpowiednio zaczekać do momentu, aż mały będzie umiał już sam siedzieć.

Jak dobrać fryzjera dla dziecka?

Dobór fryzjera, jaki po raz pierwszy zajmie się obcięciem włosów dziecka czy ich uczesaniem na wielkie wyjście jest niezwykle istotny, ponieważ pozwoli wyrobić w małym dobre powiązania z zabiegami fryzjerskimi. Z tego powodu ważny okazuje się dobór salonu fryzjerskiego, w jakim działają osoby mogące nawiązać kontakt choćby ze stresującymi się małymi i mające dobre doświadczenie w pracy z niecierpliwymi, malutkimi klientami.

Jak przygotować dziecko do wizyty u fryzjera?

Dobór salonu fryzjerskiego to jedno, jednak przygotowanie dziecka do wizyty u fryzjera także jest szczególnie istotne. Należałoby starannie wcześnie zacząć misję „fryzjer oraz nowa fryzura”. Przede wszystkim nie zapominaj zupełnie o magii socjalizacji. Dzieci nie boją się z reguły tego, co znają. Jeżeli w miarę błyskawicznie wskażesz im, kim jest fryzjer oraz wyjaśnisz, na czym polega jego praca, dla małego nie będzie to żadne wyzwanie, Ot, następny element zwyczajności.

Wizyta u fryzjera oraz co dalej?

Jedna wizyta u fryzjera to nie wszystko. Należy natomiast kontynuować ową tradycję. By tworzyć w dziecku dobre emocje oraz wspomnienia, można uczcić jego zachowanie oraz dobry rezultat dobrym deserem czy niewielkim prezentem. W poszczególnych salonach fryzjerskich mali klienci dostają certyfikaty czy małe prezenty, jakie zostawiają dobre wrażenie. Nie należy natomiast przesadzać z możliwym podarkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj