Każda kobieta w okresie ciąży dba o siebie w specyficzny sposób. Całe jej ciało zmienia się, gdyż tworzy warunki dla rozwoju dziecka. Przyjmuje witaminy, je dużo owoców oraz warzyw. Wszystko to oddziałuje pozytywnie na system, skórę, paznokcie oraz włosy. Niestety, dużo kobiet po porodzie panikuje, kiedy czesząc się wyjmują włosy ze szczotki pełnymi dłońmi. Na szczęście obawy owe są bezzasadne, chociaż wygląda to kłopotliwie. Kłopot ów dotyczy każdej kobiety, szczególnie po porodzie. Wypadanie włosów zwykle zaczyna się blisko trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka.

Czemu po narodzeniu dziecka włosy wypadają?

Rozpocznijmy od tego, iż włosy wychodzą nie jedynie po ciąży. Tracimy je regularnie przy szczotkowaniu, zakładaniu czapki czy myciu. Etap życia własnych włosów trwa od 2 do 7 lat: od tak nazywanej fazy anagenowej, gdy włosy rosną, przez fazę katagenową, więc blisko 3 comiesięczny czas wypoczynku, aż po fazę telogenową, gdy włosy naturalnie wypadają. U zdrowego człowieka blisko 90% włosków znajduję się w fazie rozwoju, natomiast blisko 10% w fazie wypoczynku oraz wypadania. Tak zatem wypadanie włosów to nic nadzwyczajnego.

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów po ciąży?

W aptekach możemy odnaleźć dużą paletę środków pomagających regenerację oraz odnowę włosów. Udając się do apteki, należałoby natomiast wziąć pod uwagę fakt, że nie wszelkie środki mają skład dobry dla matek karmiących. Niezwykle niebezpieczny jest brak witamin C, E, B1, B2, B6, B12, A i L-cysteiny, DL-metioniny, pantotenianu wapnia, żelaza, cynku oraz miedzi. Wybierając dobry suplement polepszający sytuację włosów, należy pamiętać o jego zbilansowanym składzie. Sprawdź, jaki szampon na wypadanie włosów wybrać: https://hiperceny.pl/ranking-top-10-szamponow-na-wypadanie-wlosow/.

Jak wesprzeć oraz zagęścić włosy po porodzie – odpowiednia pielęgnacja

Zniszczone oraz wychodzące włosy wymagają specjalnej dbałości. Młode matki przede wszystkim powinny powstrzymać się od zabiegów obciążających włosy, więc farbowania, prostowania, trwałej ondulacji i stosowania znacznej ilości kosmetyków do stylizacji. Powinny też unikać promieni słonecznych, jakie zbytnio wysuszają włosy. Jeżeli nie wiesz, jakich kosmetyków do pielęgnacji wykorzystać oraz jak wesprzeć oraz zagęścić włosy dzięki nim, należałoby zdecydować się na owe do włosów delikatnych, łamliwych oraz wychodzących.

Dobra pielęgnacja włosów powinna być wykorzystywana systematycznie. Włosy z pewnością odwdzięczą się nam doskonałą formą oraz dobrym wyglądem. Jeśli natomiast zmagamy się z przesadnym wypadaniem włosów po ciąży, odpowiednio jest włączyć do zwyczajów pielęgnacyjnych specjalne kosmetyki, jakie spowodują, iż ilość włosów pozostawionych na szczoteczce zostanie zmniejszona. Możesz sprawdzić określone kuracje z ampułkami na wypadanie włosów po ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj