Krem na rozstępy przydatny w ciąży

Krem na rozstępy przydatny w ciąży
Oceń artykuł

Ubrania ciążowe, odpowiednie witaminy, krem ujędrniający oraz krem na rozstępy – to tylko krótka lista tego, w co powinna zaopatrzyć się ciężarna kobieta już od początku swojego odmiennego stanu. Bo ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Jest to początek zmian, które powoli wkraczają w życie przyszłej matki – zmian zarówno natury psychicznej, jak i zmian widocznych na ciele.

Każdy miesiąc i trymestr ciąży niesie za sobą coś nowego i zaskakującego. Są to z reguły zmiany pozytywne, ale są i takie, których każda kobieta chciałaby najchętniej uniknąć. Niestety wśród nich znajdują się rosnące kilogramy, coraz większy brak wcięcia w talii oraz trudności w sprawnym i szybkim poruszaniu się. Wiele z tych zmian mija samoistnie po urodzeniu dziecka, ale są też takie, które zostają na zawsze, jeśli w porę im nie zapobiegniemy.
Wśród zmian zachodzących w naszym ciele mogą być to na przykład rozstępy – skóra najczęściej na nie podatna to oczywiście rosnący brzuch, powiększone piersi a także pośladki czy uda. Dlatego każda przyszła matka już w pierwszym trymestrze ciąży powinna zaopatrzyć się w krem na rozstępy. Najlepiej używać go od pierwszych tygodni w miejscach szczególnie na nie narażonych. Skóra uzyska wtedy odpowiednią elastyczność, nawilżenie i będzie lepiej znosić nadmierne rozciąganie się. Jeśli rozstępy się już pojawią krem na rozstępy nadal będzie niezbędny, gdyż przy regularnym stosowaniu sprawi, iż nie będą one tak widoczne. Ponadto rozstępy w początkowej fazie można z powodzeniem wyleczyć.

A jak wybrać taki krem odpowiedni dla siebie? Na rynku kosmetycznym jest dostępnych wiele rodzajów takich preparatów. Często o ich skuteczności stanowi niestety cena (od kilkunastu do kilkuset złotych). Warto jednak zainwestować w dobry krem na rozstępy, gdyż inwestycja ta bardzo się opłaca. Jest na pewno tańsza od późniejszych kosztownych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. I zupełnie bezpieczna.